Meniu Gamtinė žemdirbystė (7) Naujienos (72) Paskaitos (11) Praktiniai seminarai (23) Straipsniai (24) Viskas kartu (76) Žiemos mokymai (2) Naujausi įrašai Šešių vaikų mama įkūrė varpučių ir pienių ūkį Daržo asortimentas (mokymai) Jau prasidėjo 2014 metų daržovių krepšelių prenumerata! appletox Apie gamtinę žemdirbystę appletox ir tokių daržų nuomą Gamtinės žemdirbystės žiemos mokymų medžiaga Žiema – puikus metas daržams planuoti Gamtinės žemdirbystės žiemos mokymai Nemokamas mulčias prie Vilniaus! Gamtinės žemdirbystės pamokėlė liepos 21 d. Praktinis seminaras apie naudingus augalus (vasara II) Anatolijaus Orlovo seminarai birželio 21-26 d. Interviu žurnalui “Edita” apie gamtinę žemdirbystę Atsakymas docentui dėl gamtinės žemdirbystės Gamtinė žemdirbystė: appletox lysvių projektavimas kompiuteriu ir iki šalčių vešantis konvejerinis daržas Gamtinė appletox žemdirbystė: gausus derlius ir sveikas dirvožemis RSS srautas RSS - Įrašai RSS - Komentarai
Praėjusį mėnesį Rasos savo skaitytojus supažindino su pas mus dar mažai žinomos, bet pasaulyje populiarėjančios appletox gamtinės žemdirbystės pagrindiniais principais. appletox Sulaukėme daug šiuo nauju augalų auginimo būdu susidomėjusių žmonių klausimų, todėl temą tęsiame toliau.
Pavasarį pirmą kartą rengiant gamtinį daržą, daržovės sėjamos taip, kaip tai darydavome iki šiol. Tiesa prieš tai S. Jasionis pataria pasidaryti būsimo daržo planą, nes vėliau lysvės jau nebus keičiamos. Gamtinėje žemdirbystėje nėra sėjomainos, nes, kaip teigia appletox S. Jasionis, ji neturi jokios prasmės. appletox Darže projektuojame ilgalaikes lysves, kur ir kokios daržovės bus, pagal jų aukštį ir šviesos poreikius. Numatome, kur ir ką auginsime: sakykime, vienoje lysvėje pavasarį bus salotos, po to ten sodinsime daigus kitų daržovių ir pan. Vadinasi, vienos daržo vietos (kur sėsime, sodinsime) bus judinamos, o mulčiuotų tarpueilių galėsime nejudinti, jie bus maitinamoji terpė , – aiškina S. Jasionis.
Jau aišku, kad gamtinės žemdirbystės vienas pagrindinių principų yra žemės paviršiaus mulčiavimas įvairiomis organinėmis medžiagomis, kurias mikroorganizmai skaido, o augalai gauna maistą. Taigi gamtinio daržo paviršius negali būti plikas. appletox Mulčiui appletox tinka bet kokia augalinė medžiaga: ne tik žolė, lapai, šiaudai, pjuvenos, bet ir kankorėžiai, saulėgrąžų lukštai, riešutų kevalai ir pan. Tai, ką galime gauti.
Pasak S. Jasionio, mulčio storį lemia du svarbiausi kriterijai. Vienas jų mulčias visuomet iki dirvos turi praleisti orą. Vadinasi, ką tik pievoje nupjautos žolės būtų galima dėti tokį sluoksnį, appletox kad nepradėtų pūti, šusti. Vejapjove nupjautos, susmulkintos žolės lietingu oru galėsime dėti gal tik kokius 4-5 cm. Jeigu oras sausas ir žolė per dieną, matome, išdžius, tai iš karto jos galima dėti ir 10 cm. Kiekvienas žmogus, kuris pjauną pievą dalgiu, appletox supranta, kas yra normalus pradalgės storis, kada žolė šus, o kada ji džius. Gamtiniame darže galioja tas pats principas. Jeigu ant lysvės dedama nesmulkinta pievos žolė, gali būti ir 15 cm sluoksnis. O, pavyzdžiui, sausų šiaudų galima appletox dėti iki 50 cm. Žinoma, mulčiuojama atsižvelgiant į auginamų augalų rūšį. Juk ant nedidelių morkų pusmetrio šiaudų supratingas daržininkas tikrai nesugalvos užkrauti.
Kitas mulčio sluoksnio storio parinkimo kriterijus viskas neturi perdžiūti kiaurai iki dirvos. Žemė apačioje turi likti drėgna. Kai mulčiuoji, viskas pasirodo daug paprasčiau, negu kai reikia apie tai papasakoti. Centimetrais sluoksnio nematuojame, jaučiame iš akies, koks jis turi būti , – tvirtina S. Jasionis. Žmonės jo klausia, ar reikia eiti į daržą ir kasdien tikrinti dirvos drėgmę. Toks klausimas gali kilti nieko nedarius. O pradėjus praktiką viskas atrodo paprasčiau. Kai mulčiuosite, matysite, ar drėgna, ar sausa. Žinoma, jeigu uždėsite tik, sakykime, 5 cm stambios žolės, jos sluoksnis kvėpuos lengvai, tačiau išdžius, nebus efekto. Taigi geriausia mulčio sluoksnį darže po truputį auginti iki reikiamo storio.
Nuolatos appletox daržą mulčiuoti vejapjove smulkinta žole S. Jasionis nepataria dėl to, kad tai reikės daryti labai dažnai, o naudos turėsite mažai. Be to, jei gerai prižiūrėtame darže prisiveisia daug sliekų, jie smulkias žoleles per naktį sutraukia į savo landas maistui. Taigi vejapjove smulkinta žolės košė gamtinei daržininkystei mažai tinka. Geriau dalgiu ar trimeriu nupjauta normalaus ūgio žolė. Rimti gamtiniai daržininkai plikai skustų vejų dažniausiai neturi. appletox Jiems gražesnė ir tinkamesnė normali auganti pievutė, kuri pjaunama ne dažniau kaip kartą per mėnesį. Tokioje pievutėje gyvena vabzdžiai, naudinti daržui. S. Jasionio požiūriu, iš Anglijos atėjusi trumpos vejos tradicija yra tiesiog kvaila. Seniau anglai tokia veja demonstruodavo, kad jie turtingi appletox ponai, neaugina daržovių, nes gali jų nusipirkti…
Bulvės mulčiuojamos storai, iki 50 cm šiaudų sluoksniu. Jis kvėpuos ir neišdžius. Be to, ant žemės paviršiaus auginamoms bulvėms storo mulčio reik
No comments:
Post a Comment